Rozrywka

Gra miejska „Let’s talk about sex!”

Zabierz ze sobą znajomych i wyruszcie krętą uliczkami warszawskiego Śródmieścia po przydatne informacje i zaskakujące ciekawostki. Warto przyjść i przekonać się, że o seksie można mówić inaczej!

W 2011 roku w zespole Stowarzyszenia Program STACJA zrodził się spontaniczny pomysł na zorganizowanie na warszawskich ulicach edukacyjnej gry miejskiej „Let’s talk abou sex!” Od tego czasu minęło już kilka lata, a my wciąż planujemy kolejne edycje i mamy na swoim koncie nagrodę Miasta Stołecznego w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową Warszawy w 2012 roku w kategorii edukacja.

Nasz cel jest cały czas ten sam: w przystępny i ciekawy sposób przekazywać młodym ludziom wiedzę, o której nadal nie mówi się głośno. Motywacją dla nas jest świadomość, że młodzi ludzie poszukują wsparcia i rzetelnych źródeł informacji, ale często nie wiedzą gdzie ich szukać i od czego zacząć. Mamy świadomość tego, że seks i sprawy z nim związane to tematy rzeka. W gąszczu informacji łatwo się pogubić i odgadnąć, co jest prawdą, a co mitem.

Udział w grze jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga zapisywania się. Uczestnicy odwiedzają po kolei punkty gry, rozlokowane w różnych miejscach w centrum miasta i rozwiązują przygotowane dla nich zadania – przy wsparciu edukatorów. Pierwszy punkt gry corocznie odbywa się na tzw. „Patelni” – placu przed Metrem Centrum, czyli w znanym węźle komunikacyjnym i popularnym miejscu spotkań młodych ludzi.

Gdzie i kiedy?

Piąta edycja gry miejskiej „Let’s talk about sex!” już za nami. Tematem przewodnim gry było hasło projektu – „Połączenia CTRLowane”.
Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia w Galerii.
Na kolejną edycję gry miejskiej zapraszamy we wrześniu 2016 roku.

Chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas: kasia.kaluska@programstacja.org.pl

CHCESZ WIĘCEJ?


Get it on Google Play