Czas wolny

Edukacja i profilaktyka w miejscach spędzania czasu wolnego

W okresie wakacyjnym nasi edukatorzy obecni są także w „plenerze” – czyli tam, gdzie młodzi ludzie bawią się i spędzają czas wolny. Jesteśmy m.in. na Bulwarach nad Wisłą, gdzie we współpracy ze zlokalizowanymi tam klubami regularnie odbywamy dyżury profilaktyczne.

Na naszym stoisku edukacyjnym można uzyskać wiedzę dotyczącą:

- infekcji przenoszonych drogą płciową, w tym HIV/AIDS (jakie zachowania są bezpieczne, a jakie ryzykowne pod kątem zakażenia; jak się zabezpieczać, gdzie bezpłatnie i anonimowo wykonać test na HIV itp.),
- bezpieczniejszych zachowań seksualnych,
- antykoncepcji,
- prezerwatyw – gdzie je kupować i przechowywać, jak prawidłowo zakładać,
- bezpieczniejszej zabawy– rozmawiamy o tym, jak dbać o siebie i swoje zdrowie, nie tracąc przyjemności z zabawy, np. co robić w sytuacji przedawkowania narkotyków czy alkoholu,
- tzw. "pigułki gwałtu" – czym tak naprawdę jest (czy rzeczywiście pigułką? czy rzeczywiście służy tylko do gwałtu?) i co robić, gdy coś zagraża nam lub naszym znajomym.

Otrzymasz od nas:

- wiedzę, wiedzę i wiedzę,
- przestrzeń do rozmowy i zadawania pytań (nie ma głupich pytań!),
- prezerwatywy oraz możliwość przećwiczenia prawidłowego ich zakładania prezerwatywy (z użyciem fantoma),
- lubrykanty,
- chusteczki do higieny intymnej,
- testy na obecność tzw. „pigułki gwałtu” (wykrywające obecność ketaminy i GHB w napoju),
- materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpieczniejszej zabawy, seksu, narkotyków, itp.
- gadżety profilaktyczne.

Możesz też wziąć udział w grach i quizach profilaktycznych, zobaczyć jak zmienia się nasza percepcja pod wpływem substancji psychoaktywnych, zakładając alko i narkogogle, a także ściągnąć darmową aplikację mobilną dotyczącą profilaktyki HIV pn. „Połączenia”.

Gdzie i kiedy?

W okresie czerwiec – wrzesień w weekendy jesteśmy w wybranych klubokawiarniach zlokalizowanych nas Wisłą. Aby dowiedzieć się, gdzie nas można spotkać danego dnia zajrzyj do Kalendarza.

Chcesz nawiązać współpracę? Napisz do nas: kasia.kaluska@programstacja.org.pl lub karolina.chrzanowska@programstacja.org.pl.

CHCESZ WIĘCEJ?


Get it on Google Play